16. 2. 2019 | ara | mail | ana sayfa
57. Halowe Mistrzostwa Poski Seniorów  już za nami.Dobre prognozy przed nadchodzącymi HMP 2013Agnieszka Mierzejewska czwarta w Crossie IAAFAgnieszka Mierzejewska, zwyciężyła w sobotnim biegu na 15 km w Arturówku!Dominika Napieraj brązową medalistką MMP w biegach przełajowych!
Przetłumacz stronę


Nawigacja
Inne
Ostatnie zdjęcia
Polecamy
   


Historia

http://www.azs.awf.wroc.pl/img/azs1.jpgSekcja lekkiej atletyki KS AZS AWF we Wrocławiu kontynuuje tradycje akademickiego sportu lekkoatletycznego we Wrocławiu po 1945 roku. Podstawy akademickiej lekkoatletyki tworzyli w pierwszych latach po wojnie: Genowefa Cejzik – Zimnochowa, Bogdan Berezecki, Adam Haleczko i Jan Bąkowski, a nieco później Stanisław Socha i Stanisław Rutz. Na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych do wyróżniających lekkoatletów, medalistów Mistrzostw Polski oraz Akademickich Mistrzostw Polski należeli m. in.: Jan Schinke w skoku w dal, Kazimierz Bednawski w tyczce, Zygmunt Czapracki na 400 m, Edward Owczarek i Marian Dobija w biegach długich oraz Pelagia Truchan w biegach średnich. W latach sześćdziesiątych wyróżniali się: Jan Majchrowski w kuli, Piotr Gaździk w młocie, Tomasz Tołłoczko w skoku w dal, Lucyna Krawcewicz w oszczepie, Edward Listos w biegach średnich i długich, Iwona Ronczewska w skoku wzwyż, Paweł Śniady w sprincie. Sekcja lekkiej atletyki AZS najlepsze wyniki uzyskuje po 1976 roku, w ramach powstałego w tym roku obecnego AZS AWF Wrocław. Od tego momentu systematycznie zapisujemy osiągnięcia naszych lekkoatletów.

 Więcej informacji Tutaj

 

Reklama
Dolno

Miasto Wroc

Polski zwi

AWF

Ministerstwo Sportu

Na stadiony

Statystyki reklamowe
Pogoda

Facebook
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2010 - 2019 AZS AWF Wrocław. Administrator - Karol Wójcik Moderator - Joanna Trawińska. free counters