25. 5. 2017 | ara | mail | ana sayfa
57. Halowe Mistrzostwa Poski Seniorów  już za nami.Dobre prognozy przed nadchodzącymi HMP 2013Agnieszka Mierzejewska czwarta w Crossie IAAFAgnieszka Mierzejewska, zwyciężyła w sobotnim biegu na 15 km w Arturówku!Dominika Napieraj brązową medalistką MMP w biegach przełajowych!
Przetłumacz stronę

Nawigacja
Inne
Ostatnie zdjęcia
Polecamy

Drugie miejsce Urszuli Gardzielewskiej w Rehlingen
lcW Rehlingen podczas 48. międzynarodowego mityngu Pfingstsportfest świetnie spisała się Ula Gardzielewska zajmując w skoku wzwyż drugie miejsce i poprawiając rekord życiowy, który od wczoraj wynosi 189cm!

Dwa dni wcześniej podopieczne trenera Bogumiła Mańki wystąpiły w Belgijskim Oordegem. Ula Gardzielewska uzyskała 184cm, a Justyna Kasprzycka 181cm.
Drukuj
Karolina Kędzia brązową medalistką wielobojowych mistrzostw Polski!
kedzia

W dwudniowych zmaganiach w Białogardzie na Mistrzostwach Polski w wielobojach brązowy medal wywalczyła Karolina Kędzia. Podopieczna trenera Zdzisława Kokota zgromadziła łącznie 5485 punktów wielobojowych. Serdecznie gratulujemy!

wroc
26 maja, na stadionie olimpijskim we Wrocławiu odbył się XXXIII Mityng lekkoatletyczny im. Feliksa Malanowskiego i Czesława Ząbeckiego. Wśród startujących znalazło się wielu reprezentantów naszego klubu. W biegu na 100m triumfował Patryk Ćwiek. Podopieczny trenera Zdzisława Kokota uzyskał czas 10.79 ( wiatr 0,0). Na dwa razy dłuższym dystansie zwyciężył Adrian Skrzypacz ustanawiając nowy rekord życiowy 22.04. Wśród pań, na 200m zwyciężyła Milena Pędziwiatr (24.90 wiatr +0,4), na 100m ppł Monika Imiołek (14.46 wiatr +0,4), a w skoku wzwyż Martyna Nowak (175 cm)
Poniżej pozostałe wyniki naszych zawodników:
Drukuj
Miting LA- AWF Katowice
katowiceDość liczna grupa zawodników naszego klubu wzięła udział w organizowanym przez Katowicki AWF- mitingu LA. Każda kolejna edycja tych zawodów, z roku na rok, gromadzi wśród startujących coraz bardziej znane i cenione w środowisku lekkoatletycznym nazwiska. W tym roku nie było inaczej. Bardzo dobrze zaprezentował się, w mocno obsadzonym biegu na 400m, Rafał Omelko. Podopieczny trenera Marka Rożeja zajął trzecie miejsce z dobrym rezultatem 46.91. Na drugim stopniu podium stanęły: podopieczna trenera Bogumiła Mańki, Justyna Kasprzycka uzyskując 180cm w skoku wzwyż oraz Karolina Kędzia w skoku w dal z rezultatem 5.77.
Drukuj
Akademickie Mistrzostwa Polski AZS Łódź
azs ampy

Zakończone w niedziele Mistrzostwa Polski AZS przyniosły naszym zawodnikom wiele medali oraz wartościowych wyników. Na najwyższym stopniu podium stanął Rafał Omelko (400m, 47.07), Robert Sobera (skok o tyczce, 5,20), srebro przypadło Urszuli Domel ( skok wzwyż, 182 cm), Dominice Napieraj (3000m, 9.50,30) oraz męskiej sztafecie 4x400m w składzie: Adrian Skrzypacz, Filip Przemyski, Kamil Podsiadło, Radosław Cichoń (3.15,95). Brązowe medale wywalczyli: Rafał Omelko (200m, 21.0 PB) Ewa Zarębska (200m, 24,87), Justyna Kasprzycka (skok wzwyż, 182 cm) oraz Joanna Linkiewicz (400m ppł, 58.47) Wszystkim zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy!

W klasyfikacji Uczelni zajeliśmy 2 miejsce a w punktacji klubowej  6 miejsce, gromadząc 128 punków. Przed naszymi zawodnikami teraz miesięczny cykl mitingów przygotowujących i sprawdzających formę przed 88. Mistrzostwami Polski Seniorów, które w tym roku odbędą się w Bielsku Białej.

pełne wyniki: DomTel-Sport

Drukuj
Akademickie Mistrzostwa Wrocławia- podsumowanie rywalizacji
koszulka azs

We wtorkowe słoneczne popołudnie, na stadionie Olimpijskim, odbyła się kolejna edycja Akademickich Mistrzostw Wrocławia w lekkiej atletyce. Impreza zgromadziła bardzo dużą grupę zawodników naszego klubu, zarówno czynnie trenujących, jak i tych, którzy swoją przygodę z królową sportu zakończyli już jakiś czas temu. W punktacji ogólnej zdecydowanie zwyciężyli reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego, przed KPSW Jelenia Góra i Uniwersytetem Wrocławskim.

Zdjęcia z DLM dostępne są w dziale Galeria/zawody

Drukuj
Akademickie Mistrzostwa Wrocławia - Dolnośląska Liga Międzyuczelniana
logo awf

Informujemy, iż Dolnośląska Liga Międzyuczelniana startuje już we wtorek 8 maja. Zawody zostaną rozegrane na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Jako że sezon lekkoatletyczny się zaczyna niezabraknie również naszych zawodników reprezentujących tym razem swoje uczelnie. Dla większości z nich będzie to kolejny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski AZS, które odbędą się już za tydzień w Łodzi.

Do wzięcia udziału w zawodach zadeklarowali się również byli zawodnicy naszego klubu. Serdecznie zachęcamy także wszystkich studentów AWF we Wrocławiu do wzięcia udziału w zawodach.