25. 5. 2017 | ara | mail | ana sayfa
57. Halowe Mistrzostwa Poski Seniorów  już za nami.Dobre prognozy przed nadchodzącymi HMP 2013Agnieszka Mierzejewska czwarta w Crossie IAAFAgnieszka Mierzejewska, zwyciężyła w sobotnim biegu na 15 km w Arturówku!Dominika Napieraj brązową medalistką MMP w biegach przełajowych!
Przetłumacz stronę

Ostatnie zdjęcia

Drugie miejsce Urszuli Gardzielewskiej w Rehlingen
lcW Rehlingen podczas 48. międzynarodowego mityngu Pfingstsportfest świetnie spisała się Ula Gardzielewska zajmując w skoku wzwyż drugie miejsce i poprawiając rekord życiowy, który od wczoraj wynosi 189cm!

Dwa dni wcześniej podopieczne trenera Bogumiła Mańki wystąpiły w Belgijskim Oordegem. Ula Gardzielewska uzyskała 184cm, a Justyna Kasprzycka 181cm.
Karolina Kędzia brązową medalistką wielobojowych mistrzostw Polski!
kedzia

W dwudniowych zmaganiach w Białogardzie na Mistrzostwach Polski w wielobojach brązowy medal wywalczyła Karolina Kędzia. Podopieczna trenera Zdzisława Kokota zgromadziła łącznie 5485 punktów wielobojowych. Serdecznie gratulujemy!

W poszczególnych konkurencjach wyniki naszej zawodniczki wyglądały następująco:

Bieg na 100m ppł 14.41(4) PB

Skok wzwyż 1.72(3)

Pchnięcie kulą 11.49(3)

Bieg na 200m (wiatr+0.3) 26.55(6)

Skok w dal (wiatr +1.1) 5.88(3)

Rzut oszczepem 42.94(2) PB

Bieg na 800m 2:23.95(4)

Memoriał F. Malanowskiego i Cz. Ząbeckiego
wroc
26 maja, na stadionie olimpijskim we Wrocławiu odbył się XXXIII Mityng lekkoatletyczny im. Feliksa Malanowskiego i Czesława Ząbeckiego. Wśród startujących znalazło się wielu reprezentantów naszego klubu. W biegu na 100m triumfował Patryk Ćwiek. Podopieczny trenera Zdzisława Kokota uzyskał czas 10.79 ( wiatr 0,0). Na dwa razy dłuższym dystansie zwyciężył Adrian Skrzypacz ustanawiając nowy rekord życiowy 22.04. Wśród pań, na 200m zwyciężyła Milena Pędziwiatr (24.90 wiatr +0,4), na 100m ppł Monika Imiołek (14.46 wiatr +0,4), a w skoku wzwyż Martyna Nowak (175 cm)
Poniżej pozostałe wyniki naszych zawodników:
Miting LA- AWF Katowice
katowiceDość liczna grupa zawodników naszego klubu wzięła udział w organizowanym przez Katowicki AWF- mitingu LA. Każda kolejna edycja tych zawodów, z roku na rok, gromadzi wśród startujących coraz bardziej znane i cenione w środowisku lekkoatletycznym nazwiska. W tym roku nie było inaczej. Bardzo dobrze zaprezentował się, w mocno obsadzonym biegu na 400m, Rafał Omelko. Podopieczny trenera Marka Rożeja zajął trzecie miejsce z dobrym rezultatem 46.91. Na drugim stopniu podium stanęły: podopieczna trenera Bogumiła Mańki, Justyna Kasprzycka uzyskując 180cm w skoku wzwyż oraz Karolina Kędzia w skoku w dal z rezultatem 5.77.
Akademickie Mistrzostwa Polski AZS Łódź
azs ampy

Zakończone w niedziele Mistrzostwa Polski AZS przyniosły naszym zawodnikom wiele medali oraz wartościowych wyników. Na najwyższym stopniu podium stanął Rafał Omelko (400m, 47.07), Robert Sobera (skok o tyczce, 5,20), srebro przypadło Urszuli Domel ( skok wzwyż, 182 cm), Dominice Napieraj (3000m, 9.50,30) oraz męskiej sztafecie 4x400m w składzie: Adrian Skrzypacz, Filip Przemyski, Kamil Podsiadło, Radosław Cichoń (3.15,95). Brązowe medale wywalczyli: Rafał Omelko (200m, 21.0 PB) Ewa Zarębska (200m, 24,87), Justyna Kasprzycka (skok wzwyż, 182 cm) oraz Joanna Linkiewicz (400m ppł, 58.47) Wszystkim zawodnikom oraz trenerom serdecznie gratulujemy!

W klasyfikacji Uczelni zajeliśmy 2 miejsce a w punktacji klubowej  6 miejsce, gromadząc 128 punków. Przed naszymi zawodnikami teraz miesięczny cykl mitingów przygotowujących i sprawdzających formę przed 88. Mistrzostwami Polski Seniorów, które w tym roku odbędą się w Bielsku Białej.

pełne wyniki: DomTel-Sport

Akademickie Mistrzostwa Wrocławia- podsumowanie rywalizacji
koszulka azs

We wtorkowe słoneczne popołudnie, na stadionie Olimpijskim, odbyła się kolejna edycja Akademickich Mistrzostw Wrocławia w lekkiej atletyce. Impreza zgromadziła bardzo dużą grupę zawodników naszego klubu, zarówno czynnie trenujących, jak i tych, którzy swoją przygodę z królową sportu zakończyli już jakiś czas temu. W punktacji ogólnej zdecydowanie zwyciężyli reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego, przed KPSW Jelenia Góra i Uniwersytetem Wrocławskim.

Zdjęcia z DLM dostępne są w dziale Galeria/zawody

Akademickie Mistrzostwa Wrocławia - Dolnośląska Liga Międzyuczelniana
logo awf

Informujemy, iż Dolnośląska Liga Międzyuczelniana startuje już we wtorek 8 maja. Zawody zostaną rozegrane na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Jako że sezon lekkoatletyczny się zaczyna niezabraknie również naszych zawodników reprezentujących tym razem swoje uczelnie. Dla większości z nich będzie to kolejny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski AZS, które odbędą się już za tydzień w Łodzi.

Do wzięcia udziału w zawodach zadeklarowali się również byli zawodnicy naszego klubu. Serdecznie zachęcamy także wszystkich studentów AWF we Wrocławiu do wzięcia udziału w zawodach.

Zapraszamy wszystkich na stadion!

Dolno

Miasto Wroc

Polski zwi

AWF