30. 9. 2016 | ara | mail | ana sayfa
57. Halowe Mistrzostwa Poski Seniorów  już za nami.Dobre prognozy przed nadchodzącymi HMP 2013Agnieszka Mierzejewska czwarta w Crossie IAAFAgnieszka Mierzejewska, zwyciężyła w sobotnim biegu na 15 km w Arturówku!Dominika Napieraj brązową medalistką MMP w biegach przełajowych!
Przetłumacz stronę

Nawigacja
Inne
Ostatnie zdjęcia
Polecamy

Witaj!

Jeśli kochasz sport, a w szczególności lekkoatletykę, to trafiłeś pod dobry adres!

Odwiedzasz właśnie stronę internetową klubu sportowego AZS AWF Wrocław, wirtualny przewodnik po świecie Królowej Sportu.

To tutaj znajdziesz informacje o osiągnięciach lekkoatletów klubu AZS AWF Wrocław, poznasz naszych trenerów oraz obejrzysz mnóstwo ciekawostek w postaci zdjęć i filmików.

Być może zachęcimy Cię do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu, która stała się naszą pasją?

57. Halowe Mistrzostwa Poski Seniorów już za nami.

Dwudniowe zmagania lekkoatletów w Spalskiej hali przyniosły naszym zawodnikom kilka medali oraz wiele finałowych lokat. Troje z naszych reprezentantów wywalczyło sobie również możliwość występu w Göteborgu podczas Halowych Mistrzostw Europy.

Rafał Omelko powołany został do sztafety 4x400m, Robert Sobera wystartuje w konkursie skoku o tyczce, zaś Szymon Krawczyk pobiegnie na dystansie 1500m.

Początek Halowych Mistrzostw Europy już 1 marca.

na zdjęciu Szymon Krawczyk zwycięzca w biegu na 1500m

Drukuj
Dobre prognozy przed nadchodzącymi HMP 2013
startyJuż za nieco ponad dwa tygodnie, tradycyjnie w Spalskiej hali, odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski seniorów. W kontrolnych sprawdzianach organizowanych przez PZLA, z tygodnia na tydzień, swoją coraz wyższą formę pokazywali nasi zawodnicy. Podczas ostatnich zawodów, zorganizowanych 9 lutego, bardzo dobrze zaprezentowali się nasi reprezentanci, wygrywając swoje konkurencje oraz znacznie bijąc własne rekordy życiowe.
Drukuj
Agnieszka Mierzejewska czwarta w Crossie IAAF
Agnieszka Mierzejewska udanie zainaugurowała międzynarodowe starty w sezonie 2013. W rozegranym 27.01.2013r  ING Eurocross w Diekirch w Luksemburgu zajęła wysokie czwarte miejsce. Na ciężkiej, zaśnieżonej trasie uległa trzem reprezentantkom Afryki. Za miesiąc podopieczną trenera Jacka Wośka czeka kolejne przetarcie przełajowe w portugalskiej Albufeirze.
Wyniki:
Drukuj
Agnieszka Mierzejewska, zwyciężyła w sobotnim biegu na 15 km w Arturówku!
ciolek_uliczny
Trzecia edycja Pucharu Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie odbyła się w sobotę na obiektach MOSiR w Arturówku. Tym razem biegacze mieli do pokonania trasę o długości 15 km. W zawodach wzięły udział m.in. Agnieszka Ciołek-Mierzejewska oraz Katarzyna Kurowska. W zwycięskim biegu Aga uzyskała czas 56 minut i 25 sekund, natomiast Katarzyna dystans 15km pokonała w 61 minut 35 sekund, zajmując 5 miejsce.

Do końca Pucharu Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie zostały jeszcze dwa biegi. 2 lutego odbędzie się bieg na trasie o długości 20 km, a 9 marca na dystansie 25 km.
zdjęcia dostępne tutaj
Drukuj
Dominika Napieraj brązową medalistką MMP w biegach przełajowych!
Podczas sobotnich zawodów rozegranych w Olszynie brązowy medal wywalczyła podopieczna trenera Jacka Wośka- Dominika Napieraj. Nasza zawodniczka wyprzedziła kolejną zawodniczkę zaledwie o sekundę uzyskując czas 22.54. Serdecznie gratulujemy!

Drukuj
Agnieszka Mierzejewska najpopularniejszą lekkoatletką Dolnego Śląska!

DZLA

Agnieszka z dużą przewagą zwyciężyła w rankingu zorganizowanym przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki. Do rywalizacji w konkursie komisja wytypowała zawodników, którzy w sezonie 2012 uzyskani wyróżniające się wyniki sportowe. W kategorii senior (w której to zwyciężyła właśnie Agnieszka) dziewiąte miejsce zajął Szymon Krawczyk. Wśród młodzieżowców sklasyfikowano troje naszych zawodników: Dominika Napieraj zajęła drugie miejsce, Karolina Kędzia piąte, a Joanna Linkiewicz ósme.

Drukuj
Agnieszka Ciołek-Mierzejewska triumfuje w Warszawskim Biegu Niepodległości!

W rozegranym 11 listopada na dystansie 10km XXIV Biegu Niepodległości zwyciężyła zawodniczka naszego klubu Agnieszka Ciołek-Mierzejewska. Nasza reprezentantka, podopieczna trenera Jacka Wośka, obejmując prowadzenie już od początku biegu uzyskała czas 34:35.46 wyprzedzając kolejną zawodniczkę o niespełna minutę. Serdecznie gratulujemy!